לחץ להגדלה
ספיט טיסה - דגם של מטוס ספיטפייר שחור שנבנה ע"י ראובני בנצי ובנו
לחץ להגדלה
נחיתת המטוס - דגם של ספיטפייר שחור
לתמונות נוספות באלבום לחץ כאן
עומרי הדליק/ה נר לזכרו ב-01/09/2019: "בדיוק היום לפני 20 שנה ליווית בפעם האחרונה תלמידים לבית הספר ביום הראשון לשנת הלימודים תש"ס".
 
עומרי הדליק/ה נר לזכרו ב-31/08/2019: "בדיוק היום לפני 22 שנים שלחת את תנחומייך לנסיך צ'ארלס ולבית המלוכה הבריטי על מותה של הנסיכה דיאנה".
 
לנרות זיכרון נוספים לחץ כאן
להדלקת נר לזכר עזר ויצמן, אנא מלא את הטופס הבא:
שם פרטי:
שם משפחה:
תוכן: (עד 120 תווים)
הדלק
נקה
לשליחת הודעה למכריך על אתר לזכר עזר ויצמן, אנא מלא כאן את כתובות הדוא"ל שלהם:
שלח
נקה
אם ברצונך לקבל הודעה בדוא"ל בכל פעם שאתר זה מתעדכן, לחץ כאן
  [סה"כ 44 רשומות] לדף הבא 5 4 3 2  1 עמודים 5 מתוך 1 עמוד מספר 
CRlntkUcxOZGs / mbvopiw oLyTdVcohcvqhCPD (jLLStfCGdTBTcnruraE)
latCYw djasrwvqpggy, [url=http://bhillglsjvmp.com/]bhillglsjvmp[/url], [link=http://lqtumjectkrq.com/]lqtumjectkrq[/link], http://wqpxbipsbukh.com/
ויצמן היה ממנהיגיה הבולטים של מדינת ישראל / משה קצב (נשיא המדינה)

"ויצמן היה ממנהיגיה הבולטים של מדינת ישראל, ממעצבי דרכה וממחוללי התפנית ביחסו של העולם הערבי למדינת ישראל. ויצמן בלט בחיי מדינת ישראל כלוחם וטייס במלחמת השחרור, ממקימי חיל האוויר וממחוללי הניצחון ההיסטורי בששת הימים. ויצמן היה גם בין מחוללי השלום עם מצרים, ניחן בקסם אישי רב ובחן. הוא נודע באהבתו הגדולה לעם ולארץ, בגישתו הבלתי אמצעית ידע לחדור לליבות העם וידע לסחוף המונים בכוח מנהיגותו. יהי זכרו ברוך".


 

עזר הוא סמל ומופת של הצבר הישראלי / אריאל שרון (ראש הממשלה)

"עזר הוא סמל ומופת של הצבר הישראלי. כל תחנה בחייו היא אבן מרכזית לבניין הארץ הזאת: באצ"ל, בהקמת חיל האוויר, בהפיכתו לחוד החנית המצטיין של צה"ל, בניצחון המזהיר במלחמת ששת הימים, כשר ביטחון, כשותף מרכזי להסכם השלום עם מצרים וכנשיא שהיה אהוב על כל שכבות הציבור.


עזר התבלט בנחישות, במנהיגות, באומץ לב ובחדות לשון. איבדתי מפקד וחבר קרוב. אני שולח את תנחומיי לראומה, מיכל ולבני המשפחה".


 

ויצמן היה לאגדה בחייו - וכך ישאר בזכרוננו / שמעון פרס (המשנה לראש הממשלה)

"עזר היה מפקד חיל אוויר מעולה, שר ביטחון מקורי ונשיא אהוב על העם. את חייו הקדיש למדינה ולא הפסיק להקסים אותה מהרגע שקמה . הוא גילה אומץ לב צבאי ואזרחי כאחד. כפי שלחם בגבורה לביטחון ישראל, כך נאבק בעוז רוח למען השלום. ויצמן היה לאגדה בחייו - וכך ישאר בזכרוננו''.

הודעת אבל בשם הכנסת / ראובן ריבלין (יו"ר הכנסת)

 "עזר ויצמן שיקף את הישראליות יותר מכל אדם אחר, הקדיש את חייו למדינה ולביטחונה. קסמו האישי והיכולת ה"ויצמנית" המגנטית שלו שבתה את לב כל מי שיצר איתו קשר - פשוטי העם, שועי הארץ, אזרחים מהשורה וראשי מדינה. עזר היה לוחם, מנהיג, מדינאי ומוביל דרך אשר לא פעם שם את עצמו במחלוקת, אך תמיד טובת המדינה היתה לנגד עיניו. כנסת ישראל ועם ישראל כואבים את האובדן''.

תנחומים למשפחה בשם רבני ישראל / הרב יונה מצגר (הרב הראשי לישראל)
 "לוויצמן זכויות רבות בביסוס מערכת הבטחון בישראל. הנשיא לשעבר התגלה כאיש שהמסורת היתה יקרה לו באמצעות חום אנושי, פשטות וישרות שהקרין לכל סובביו. הנשיא לשעבר היה גם המנהיג הראשון שהקפיד להגיע לכל בתי משפחות השכול והתווה בכך מורשת מיוחדת''.
אני זוכר עוד את המילים שלו כשהוא אמר לי 'שלא יבלבלו לי את המוח, אני רוצה להיקבר באור עקיבא / יעקב אדרי (ראש עיריית אור עקיבא לשעבר)

ויצמן ורעייתו ראומה התגוררו ביישוב קיסריה, אך היו בני בית באור עקיבא השכנה, שם גם ייטמן ויצמן. סגן השר לביטחון פנים, יעקב אדרי, הגיע גם הוא לבית בקיסריה כחבר קרוב של המשפחה. אדרי שימש בעבר כראש עיריית אור עקיבא, הסמוכה לקיסריה, וסיפר כי עזר וראומה הרגישו אצלו בני בית. רק אתמול שוחח עם ראומה על מצבו של עזר: "אתמול בערב הוא איבד את ההכרה. הנחמה היא שהוא נפטר בביתו, מוקף במשפחתו", אמר.


אדרי הוסיף וסיפר כי כאשר בנו וכלתו של ויצמן נהרגו בתאונת דרכים והובאו למנוחות בבית העלמין באור עקיבא, ביקש ממנו עזר להיקבר גם הוא באור עקיבא. "הייתי אז ראש המועצה. עזר הביא לי צ'ק פתוח וביקש לרכוש את החלקה ליד בנו וכלתו ועשיתי זאת. עזר לא נתן לי שום ספק שהוא רוצה להיקבר באור עקיבא. אני זוכר עוד את המילים שלו כשהוא אמר לי 'שלא יבלבלו לי את המוח, אני רוצה להיקבר באור עקיבא'".


אדרי ציין כי המשפחה נתונה באבל כבד ומכינה את סידורי הלוויה. "כשנכנסתי לבית ראומה אמרה לי 'עזר חוזר הביתה'. מגיעים טלפונים לבית המשפחה מכל העולם על מנת לנחם. גם הנשיא וראש הממשלה התקשרו. עזר הוא איש מיוחד, אהוב ואהוד. הוא היה אדם מיוחד, בטוב וברע".


 

עזר גילה סוג של מנהיגות שקשה מאוד בלעדיה / יעל דיין (אחייניתו )

"הגעתי לבית המשפחה אחרי שנודע לי כי נפטר. פטירתו מחזירה אותי לימים בהם אבי נפטר. עזר הוא דוד, ועכשיו גם עזר איננו".


"עזר גילה סוג של מנהיגות שקשה מאוד בלעדיה. הוא היה חולה, אך לא סבל בשלושת ימיו האחרונים. מאז פטירתו מתקשרים אלי ואל רעייתו ראומה. אנחנו מרגישים את האהבה שאנשים רוחשים לו. גם אם בשנתיים האחרונות הוא לא היה במרכז העניינים. לצערי, דווקא עכשיו, אחרי מותו, יחזור להיות בעניינים ולקבל את האהבה שכולם רוכשים לו".


 

הזיכרון שהוא מותיר אחריו טבוע בסלעי חיל האוויר / יעקב טרנר (ראש העיר באר-שבע)

 ''קיבלתי את ההודעה על מותו בכאב רב ובצער גדול. הכרתי את עזר בשנת 1953. כבר אז היה טייס רב מעללים ושימש דוגמה לטובי הטייסים והלוחמים של חיל האוויר. הרבה חיקו אותו. הוא היה איש מיוחד במינו, טייס מצוין, מפקד יוצא מן הכלל ואדם חם לב ומסור לאנשיו. דעותיו היו חריפות כלפי שכנינו ועם זאת היה ממובילי תהליך השלום הנוכחי''

"הייתי חייל צעיר שהתגייס לחיל האוויר בקורס טייס, כשעזר כבר היה מפקד בכיר במילואים. עזר היה טייס ששמו יצא לפניו, גם בתור עמית וגם בתור מפקד לדוגמא.


"רבים רבים בחיל האוויר שאבו מעזר ויצמן את התנהגותם מתוך התכונות שלו כלוחם, כמפקד. עזר היה אדם נאהב בחיל האוויר. הוא שימש מקור להשראה, יותר מכל מפקד אחר בחיל-האוויר לאורך 56 שנות החייל.


טרנר הוסיף כי "הוא היה הדוגמא לרבים מאיתנו. הזיכרון שהוא מותיר אחריו טבוע בסלעי חיל האוויר - מהיחידות הקרביות השונות ועד אחרון הטייסים. אני המום מלכתו של האיש היקר הזה".


 

ויצמן היה איש חזון ומנהיג מדיני דגול / שאול מופז (שר הביטחון)

שר הביטחון, שאול מופז, מסר כי מערכת הביטחון והוא עצמו מרכינים את ראשם על פטירתו של ויצמן. "עזר ויצמן היה טייס וקצין, ממפקדי צה"ל ובוני כוחו וממניחי יסודות חיל האוויר של מדינת ישראל. ויצמן היה איש חזון ומנהיג מדיני דגול אשר ראה במערכת היחסים של ישראל עם העולם הערבי קשר אסטרטגי. הוא היה מהמובילים לקידום הסכם השלום עם מצרים. חזונו של ויצמן שילב עצמה צבאית ומדינית מחד, וחתירה בלתי נלאית לשלום עם כל שכנותיה מאידך. מדינת ישראל, עם ישראל ומערכת הביטחון יחסרו את עזר ויצמן".


 

טייס מדופלם / שלומי תשובה   לקריאה  
להוספת דברים לזכרו לחץ כאן 
  [סה"כ 44 רשומות] לדף הבא 5 4 3 2  1 עמודים 5 מתוך 1 עמוד מספר 
שם פרטי:
שם משפחה:
חיפוש מתקדם
דף הבית |  יצירת אתר זיכרון |  מידע לאבלים ולמנחמים |  אודות "עד עולם" |  תקנון |  צור קשר |  כל אתרי ההנצחה
כל הזכויות שמורות ©